Ubytovanie Belianske Tatry / Vysoke Tatry-Zdiar

Rodinne založený a priateľsky orientovaný Penzión Enrico (Vysoké Tatry/Belianske Tatry) sa nachádza v malebnej a čarovnej dedinke Ždiar s prekrásnym výhľadom na Belianske Tatry. Krása a čaro Belianskych Tatier Vás očarí priamo z okien penziónu. Ubytovanie s maximálnou kapacitou 22 lôžok poskytujeme na dvoch podlažiach v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelku a v štvorlôžkovom apartmáne.

Pre náročnejších klientov ponúkame ubytovanie na prenájom v apartmáne pre 6 osôb na druhom podlaží, ktorý je vhodný pre rodiny s deťmi alebo skupiny rodín, ktoré preferujú súkromie, nakoľko majú celý apartmán pre seba bez prítomnosti domácich. Interiér apartmánu ponúka príjemnú a rodinnú atmosféru na vysokej úrovni s maximálnou kapacitou 8 osôb.

Prečo práve rekreácia v Ždiari?

Ubytovanie v dedinke Ždiar, priamo z okien nášho ubytovania Vám umožní výhľad na najvyšší štít 14 km dlhého vápencového hrebeňa Belianskych Tatier- Havran (2151,5 m n.m.), ktorý, ako aj ostatné vrcholy hrebeňa, nie je turisticky sprístupnený. Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné množstvo turistických trias, vhodných pre menej skúsených ale aj pre najnáročnejších priaznivcov turistiky. V Belianských Tatrách leží vo výške 1290 m n.m. Chata Plesnivec, ktorá je jediným obývateľným objektom v Belianskych Tatrách, okolo ktorej vedie turistický chodník vychádzajúci z Tatranskej Kotliny. Z mnohých turistických trias Vám odporúčame najmä Dolinu 7 prameňov a Bielej vody, ktorá je v letnom období jedna z najkrajších túr na rozhraní hranici Belianskych a Vysokých Tatier.

Magnetom pre turistov je okrem prírodných krás aj zachovaná pôvodná ľudová architektúra, ľudové zvyky, goralský kroj a tanečný folklór, ako aj ľudová umelecká výroba. Typické ždiarské drevenice sú trojpriestorové rodinné domy zdobené ornamentami a modrým škárovaním. Strechy sú pokryté šindľom a zakončené zdobenými štítmi. Niektorí z Vás budú mať to šťastie a uvidia ždiarske kroje, ktoré sa obliekajú hlavne pri významných príležitostiach a vždy v auguste sa konajú goralské slávnosti, na ktorých sa prezentujú aj detské folklórne súbory z blízkeho okolia a Poľska.

Navštíviť nás môžete počas celého roka a veríme, že budete odchádzať s peknými spomienkami.